تایل آلومینیوم

سقف کاذب گونه‌ای از سقف است که بر روی سقف اصلی قرار می‌گیرد. این سقف به عنوان نما و پوششی زیبا، بر روی سقف اصلی محسوب می‌شود. به جز نما و پوشش، این سقف کاربردهای مهم دیگری نیز دارد. در این راستا از متریال متفاوتی در طراحی و ساخت آن استفاده می‌شود. مهم‌ترین متریال برای سقف‌های کاذب pvc، کناف و تایل است. از انواع تایل‌های مورد استفاده در سقف کاذب، می‌توان گچ‌، شیشه، آلومینیوم و … را نام برد. این مقاله جهت معرفی سقف کاذب با تایل آلومینیوم نگارش شده است. این نوع سقف به‌‌دلیل سبکی وزن، نصب آسان و قیمت مناسب برای طراحی ساختمان‌های بزرگ با نمایی مدرن و جدید مناسب است. به‌علاوه این نوع سقف به‌دلیل متریال خاص خود کاربردهای ویژه‌ای نیز دارد، که در این مقاله به آن اشاره می‌کنیم.

تایل‌های زیگورات

شرکت فنی مهندسی زیگورات با حضور مهندسان و متخصصان سابقه‌ای طولانی در طراحی و اجرا انواع سازه‌های کاذب از جمله انواع دیوار کاذب، کف کاذب و سقف کاذب دارد. انواع سقف‌های کاذب در زیگورات عبارتند از:

این مقاله به‌صورت تخصصی درباره‌ی تایل از نوع آلومینیوم اطلاعاتی ارایه می‌کند. درصورت تمایل می‌توانید مقاله‌های تخصصی دیگر سقف‌های کاذب زیگورات رانیز مطالعه نمایید.

تایل آلومینیومی

تایل آلومینیوم چیست؟

تایل‌ها به‌طور کلی در ابعاد مربع طراحی می‌شوند. در مواردی خاص تایل‌های مستطیلی نیز وجود دارد. این مربع یا مستطیل‌ها با یک زیرسازی مناسب، به راحتی به یکدیگر متصل می‌شوند. تایل با متریال فلز آلومینیوم به دلیل مزایای خود، از نوع تایل‌های بسیار محبوب محسوب می‌شود. در ادامه، تعدادی از ویژگی‌های این نوع تایل را معرفی می‌کنیم:

تایل آلومینیوم
A L U M I N I U M T I L E

انواع تایل آلومینیوم

این نوع تایل در سه طرح و اندازه زیر ارایه می‌شود:

در زمان سفارش این نوع تایل به کیفیت و اندازه ضخامت آن توجه نمایید. نوع و کاربری فضای اجرا است، که نوع و ضخامت این نوع سقف کاذب را تعیین می‌کند. کیفیت این نوع تایل با سایز کوچک در سرویس‌های بهداشتی‌ و آشپزخانه‌ها باید زیاد باشد. برای فضاهای بزرگ نیز به دلیل حجم بالای کار باید دارای کیفیت مطلوب باشد. درغیراین صورت هزینه سنگینی جهت تعمیر آن باید صرف شود. جهت سفارش این نوع سازه می‌توانید با مشاوران زیگورات تماس بگیرید. متخصصان ما با حضور در مکان اجرا راهنمایی‌های لازم در این زمینه را انجام خواهند داد.

تایل آلومینیومی چیست؟

تایل‌ها به‌طور کلی در ابعاد مربع طراحی می‌شوند. در مواردی خاص تایل‌های مستطیلی نیز وجود دارد. این مربع یا مستطیل‌ها با یک زیرسازی مناسب، به راحتی به یکدیگر متصل می‌شوند. تایل با متریال فلز آلومینیوم به دلیل مزایای خود، از نوع تایل‌های بسیار محبوب محسوب می‌شود. در ادامه، تعدادی از ویژگی‌های این نوع تایل را معرفی می‌کنیم:

سبک بودن وزن تایل آلومینیوم

این نوع تایل به‌دلیل سبکی وزن خود، از بار تحمیلی کل بنا کم می‌کند. از جمله موارد استفاده این نوع تایل، سقف سالن‌های بزرگ است. به دلیل وسعت این سالن‌ها تعداد زیادی از این نوع تایل برای پوشش آن مکان مورد استفاده قرار می‌گیرد. به همین دلیل استفاده از متریالی سبک، کمک قابل توجهی در کنترل وزن وارد شده اضافی به ساختمان و درنهایت ایمن سازی آن در موارد خطر احتمالی می‌نماید.

عایق رطوبتی و حرارتی

از این نوع تایل به‌عنوان عایق رطوبتی و حرارتی در آشپزخانه‌های بزرگ هتل‌ها و رستوران‌ها استفاده می‌شود. به‌علاوه این نوع تایل به‌آسانی تمیز می‌شود و همین عامل آن را برای مراکز درمانی و آشپزخانه‌ها مناسب کرده است.

عایق صدا

تایل آلومینیوم قابلیت تبدیل به تایل آکوستیک را دارد. این ویژگی در جذب، هدایت و تبدیل صدا به طیف مناسب، کمک قابل‌توجهی می‌نماید.

تایل انعکاس دهنده نور

فلز آلومینیوم دارای تاثیر مثبت در انعکاس نور است. این عامل سبب بازتاب و افزایش نور فضای داخلی و بزرگ نشان دادن محیط می‌شود.

کیفیت و تنوع رنگ

برای رنگ کردن این نوع تایل از سیستم رنگ‌آمیزی الکترواستاتیک کوره‌ای که نام دیگر آن پادرکوتینگ است، استفاده می‌شود. مراحل این نوع رنگ‌آمیزی به شرح زیر است:

 • اسیدشویی
 • پاک‌سازی
 • رنگ زدن با سیستم رنگ رباتیک
 • قرارگرفتن در دمای 220 درجه به مدت 20 دقیقه در کوره و پختن رنگ

رال رنگ این نوع پوشش رنگی دارای تنوع رنگی بسیار زیادی است، که همین عامل سبب می‌شود این نوع تایل، قابلیت هماهنگی با هر نوع ترکیب رنگی و تنوع سلیقه‌ای، در محیط اجرا را داشته باشد.

تایل آلومینیوم با ابعاد متفاوت

وجود سه نوع اندازه در این نوع تایل آن را مناسب برای نصب در انواع مکان‌های کوچک، بزرگ و با ارتفاع زیاد کرده است. به همین دلیل از این نوع سقف کاذب در سرویس‌های بهداشتی، آشپزخانه‌ها، سالن‌های انتظار فرودگاه و مراکز درمانی استفاده می‌شود.

انواع تایل آلومینیومی

این نوع تایل در سه طرح و اندازه زیر ارایه می‌شود:

تایل آلومینیومی ساده

این نوع تایل ساده و بدون سوراخ است. مربع‌های که یک ورقه آلومینیوم رویه آن‌ها را پوشانده و بسیار مناسب برای مکان‌های پر از رطوبت و آلودگی است. این نوع تایل با قابیلت عایق بودن از عبور رطوبت، روغن موجود در هوا و آلودگی‌های موجود در سرویس‌های بهداشتی، جلوگیری می‌کند. در زمان لازم نیز، تمیزکاری این نوع تایل بسیار ساده و آسان است و به راحتی رنگ و جلای روز اول را به خود خواهد گرفت. اندازه این نوع تایل نسبت به انواع دیگر آن نیز کوچک‌تر است. سرویس‌های بهداشتی کوچک و بزرگ در سالن‌ها، فرودگاه‌ها، مراکز خرید، آشپزخانه‌های هتل‌ها، رستوران‌ها و استخرهای سرپوشیده، مکان‌های مناسبی برای این نوع سقف کاذب هستند.

تایل آلومینیومی وسط پانچ

در قسمت وسط این نوع تایل سوراخ‌های جهت آلوستیک کردن فضای اجرا تعبیه شده است. یک حاشیه تمام آلومینیوم، در اطراف کار باعث ایجاد ظاهری لوکس و شیک برای این نوع سقف شده است. این نوع تایل برای مراکز اداری شلوغ، سالن‌های پاویون فرودگاه‌ها، ایستگاه‌های راه‌آهن، قطار و مترو، پارکینگ‌های بزرگ طبقاتی، انتخاب مناسبی محسوب می‌شود. ابعاد این نوع تایل متوسط است و بیش از دو نوع دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

تایل آلومینیومی تمام پانچ

این نوع تایل دارای ابعادی بزرگ‌تر از سایر انواع آن است و جهت استفاده در مراکزی طراحی می‌شود که آکوستیک کردن سقف در آن‌ها، دارای اهمیت زیادی است. در پشت این تایل تمام سوراخ‌دار، لایه نمدی با نام فلیس قرار داده می‌شود تا در جذب صدا موثر باشد. سالن‌های همایش و اجتماعات، سالن‌های سینما و تاتر، پایانه‌های مسافربری که میزان زیادی تولید صدا دارند، این نوع سقف کاذب را باید مورد استفاده قرار دهند.

ضخامت تایل آلومینیومی

این نوع تایل دارای ضخامت‌های متفاوتی است، که هر نوع ضخامت دارای اولویت‌هایی است که آن را مناسب برای مکان خاصی می‌نماید. در ادامه ضخامت‌های متفاوت این نوع تایل معرفی خواهند شد:

 • ضخامت میلی متر که دارای قیمت پایینی است و در دو نوع ساده و وسط پانچ ارایه می‌شود. کیفیت تایل با این ضخامت نیز از انواع دیگر کمتر است.
 • ضخامت میلی متر که دارای استانداردترین ضخامت در بین انواع تایل آلومینیوم است. این نوع تایل دارای استحکام و ماندگاری زیادی است. داشتن پوشش رنگی الکترواستاتیک از جمله ویژگی‌های این نوع تایل است. تایل با این ضخامت برای مکان‌های مرطوب، شرجی و هم‌چنین جهت استفاده در نواحی پرحرارت مناسب است.
 • ضخامت میلی متر، برای کیفیت فوق استاندارد طراحی می‌شود. این نوع تایل مرگ ندارد و درمقابل بسیاری از عوامل فرسایشی مقاوم است. در این نوع تایل هر دو سمت آن رنگ می‌شود.
 • ضخامت میلی متر، برای پروژه‌های عالی و پیشرفته مورد استفاده قرار می‌گیرد. هتل‌های پنج ستاره و سالن‌های اجتماعات بین‌المللی از تایل آلومینیوم با این قطر استفاده می‌کنند.

ابعاد تایل آلومینیوم

یک تایل از نوع آلومینیوم، دارای ابعاد زیر است:

 • سانتی متر مربع مناسب برای حمام، سرویس بهداشتی و فضاهای کوچک که روش زیرسازی خاصی دارد.
 • سانتی متر مربع، که امکان اجرا به بهترین شکل را برای متخصصان اجرایی فراهم می‌نماید. این نوع پرکاربردترین نوع تایل آلومینیومی برای اجرا در فضاهای بزرگ است. استفاده از این تایل هزینه زیرسازی را کاهش می‌دهد.
 • این نوع سقف برای ارتفاع زیاد مورد استفاده قرار می‌‎گیرد. این سایز بیشتر برای تایل آلومینیومی با ضخامت بالا اجرا می‌شود. از این تایل بیشتر برای طراحی سقف کاذب در فرودگاه‌ها و بنادر کشتی‌رانی استفاده می‌شود.

انواع زیرسازی تایل آلومینیومی

نمایی از زیرسازی این نوع سقف کاذب، در حاشیه تایل‌ها مشاهده می‌شود. سیستم زیرسازی این نوع سقف به 4 نوع زیر تقسیم می‌شود:

 • طلایی با روکش کروم که مناسب درمقابل زنگ‌زدن، خورده شدن در مقابل هوای مرطوب و شرجی و مناسب سالن‌های استخر و سونا طراحی شده است.
 • آینه‌ای استیل، مناسب مکان‌های شرجی و مرطوب طراحی شده و دارای جلا و درخشندگی ویژه‌ای است.
 • شبکه‌ای سفید یا روکش پی وی سی، که فقط برای مکان‌های خشک مناسب است.
 • شبکه‌ای شیار مشکی که نمایی جذاب، مدرن، زیبا و محبوب دارد.

سفارش تایل آلومینیوم

در زمان سفارش این نوع تایل به کیفیت و اندازه ضخامت آن توجه نمایید. نوع و کاربری فضای اجرا است، که نوع و ضخامت این نوع سقف کاذب را تعیین می‌کند. کیفیت این نوع تایل با سایز کوچک در سرویس‌های بهداشتی‌ و آشپزخانه‌ها باید زیاد باشد. برای فضاهای بزرگ نیز به دلیل حجم بالای کار باید دارای کیفیت مطلوب باشد. درغیراین صورت هزینه سنگینی جهت تعمیر آن باید صرف شود. جهت سفارش این نوع سازه می‌توانید با مشاوران زیگورات تماس بگیرید. متخصصان ما با حضور در مکان اجرا راهنمایی‌های لازم در این زمینه را انجام خواهند داد.

قیمت تایل آلومینیومی

عوامل موثر بر قیمت تایل آلومینیومی عبارت هستند از:

 • نوع خدمات پوششی رنگی مانند رنگ‌های پودری الکترواستاتیک
 • خدمات آندایزینگ
 • خدمات اجرای پانچ
 • خدمات خم‌کاری
 • ضخامت تایل
 • نوع زیرسازی کار

در کنار تمام این موارد کیفیت آلومینیوم و متراژ کار نیز مهم است و در تعیین هزینه نهایی تاثیر بسیار زیادی دارد. جهت برآورد هزینه نهایی این نوع سقف می‌توانید با مشاوران و متخصصان زیگورات تماس بگیرید.

کلام آخر

در این مقاله تایل آلومینیومی معرفی شد و ویژگی‌های آن به‌دقت مورد بررسی قرار گرفت. این نوع تایل به دلیل متریال خاص و محبوبش در مکان‌های بزرگ و پراهمیت مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این مقاله انواع این نوع تایل، موارد استفاده هر نوع آن و ضخامت‌های متفاوت آن مورد بررسی قرار گرفت. آن‌چه لازم است در زمان سفارش این نوع تایل مورد توجه قرار گیرد، متناسب بودن نوع آن با فضای اجرای کار است. جهت انتخاب درست در این زمینه این مقاله می‌تواند کمک‌تان کند. شرکت فنی مهندسی زیگورات با حضور متخصصان و مهندسان مجرب و متعهد در زمینه انتخاب، خرید و نصب این محصول همراهی‌تان می‌کند. با ما در تماس باشید